NAŠE AKTIVITY

MOJABIBLIA

Projekt mojabiblia.sk je portál určený na prácu so svätým písmom. Obsahuje množstvo prekladov v rôznych jazykoch, v ktorých sa dá ľahko vyhľadávať podľa súradníc, alebo slov, tzv. konkordancia. Na stránke sú prístupné aj čítania, kde si môže každý vybrať plán čítania a stránka mu na každý deň ponúkne stanované čítanie na ten deň. Výhoda nášho systému spočíva v tom, že čítanie je možné začať kedykoľvek a keď sa nejakú dobu nemôžem venovať čítaniu napr. kvôli služobnej ceste, tak program počká a nič nezmeškáte a naopak, keď máte chuť, môžete prečítať aj viac. Postup čítania si môžem skontrolovať aj na zobrazenom grafe. Ďalšou jedinečnou funkciou je tzv. odkazovník. Táto funkcia zobrazuje malé okienko nad každým odkazom na verše v biblii, keď sa nad ním postaví kurzor. Predstavme si, že mám svoju webstránku a na nej mám odkazy na verše v biblii, napr. Jn 3,16-18 a pod. Aby som nemusel každý odkaz prácne nahrádzať neprehľadnými html príkazmi, stačí raz vložiť do stránky vygenerovaný kód a tento kód sám automaticky rozpozná odkazy na sväté písmo v texte a priradí spôsobí to, že sa nad týmito odkazmi zobrazí text príslušného verša. Svoj obľúbený preklad si je možné samozrejme zvoliť. Na jednom mieste tu nájdete aj texty breviára a liturgické texty na daný deň. Veríme, že si ju obľúbite.

REVOLÚCIA V EVOLÚCII

Napísal som knihu, ktorá vysvetľuje a vyvracia nezmyselné tvrdenia evolučnej teórie. Všetci sa v škole učia, že za všetkým stvorením nie je Boh, ale náhodné prírodné a evolučné procesy. To je príčinou toľkého ateizmu, lebo sme Boha vytlačili úplne z nášho myslenia. Prečítajte si knihu TU, je úplne zadarmo pre všetkých dokonca v mnohých prekladoch.

SLOVO

Tento portál slovo.sk je ešte vo fáze tvorby. Stránka je zameraná na šírenie Božieho slova, teda kázní, prednášok a svedectiev vo forme videa, alebo zvukových príspevkov. Bude sa tu dať vyhľadávať podľa jednotlivých prednášajúcich, najnovších príspevkov, kľúčových slov. Príspevky budú môcť byť zoskupené podľa jednotlivých podujatí, alebo relácií. Preložili vášho obľúbeného pána farára na iné miesto? Odteraz by to nemuselo byť až také smutné, lebo cez internet by ste mali stále prístup k jeho kázňam. Snažíme sa zabezpečiť aj technické prostriedky pre prednášajúcich. Zakúpili sme zatiaľ 4 ks videokamier a príslušenstva a chceli by sme podchytiť viac hodnotných ľudí na Slovensku a v Čechách, ktorí majú dar pútavo predniesť Božie slovo.

KRISTUS.SK

Staráme sa o stránku kristus.sk, ktorá na ktorej sme spracovali texty svätého písma pre staré aj moderné mobilné telefóny, tablety, počítače s rôznymi operačnými systémami. Urobili sme titulky k niektorým videám s kresťanskou tématikou, aby sa aj nepočujúci dostali k tomuto obsahu. Na stránke je tiež sekcia elektronických knižiek vo formáte ePUB, kde sme spracovali hodnotné kresťanské knihy a sú dostupné veštkým na stiahnutie zadarmo.

BIBLETOP.COM

Bibletop.com je aplikácia na štúdium biblie na telefónoch iPhone, ktorá bude šírená zadarmo. Je tiež vo fáze vývoja. Bude obsahovať množstvo prekladov a funkcie na prácu s textom svätého písma, ako záložky, zvýrazňovanie, zdieľanie veršov, vyhľadávanie a mnoho ďalších užitočných funkcií.

GRÉCKOKATOLÍCKA KAPLNKA

 

V našich priestoroch na námestí Osloboditeľov v Liptovskom Mikuláši sme dali priestor pre Gréckokatolícku kaplnku, kde sa aj slúžia liturgie každý týždeň. Tu je stránka farnosti.

EVANJELIZAČNÝ POSTER

 

Na hlavnom námestí v Liptovskom Mikuláši je 3,5m vysoký obraz ukrižovaného Pána s nápisom “PRIJMI JEHO OBETU”.

 

 

KAMPAŇ PRE ŽIVOT

Keď si 25. marca pripomíname deň počatého dieťaťa, tak sme pripravili letáčiky a budeme ich rozdávať po meste a na školách. Môžete si ich vytlačiť aj vy a rozdávať. Sústredili sme sa na dve oblasti. Formácia mládeže a prevencia u dospelých. Letáčiky sú tu pre mladých a dospelých.

 

OCHRANA ŽIVOTA

Do všetkých gynekologických ambulancií a čakární v Liptovskom Hrádku a Liptovskom Mikuláši sme vyvesili veľké plagáty s fotografiou malého chlapčeka s textom “Mami, už sa nemôžem dočkať, keď Ťa uvidím”, aby matky, ktoré chcú ísť na potrat videli, koho idú zabiť a aby od tohoto činu upustili.  

KAMPAŇ PROTI VEŠTENIU

Možno ste zaregistrovali na internete našu kampaň proti vešteniu, v ktorej poukazujeme na to, že tieto praktiky sa protivia Bohu. Na túto stránku bola kampaň premerovávaná.

FESTIVAL RODINA JE BUDÚCNOSŤ

 

Dňa 2.7.2011 sme zorganizovali festival Rodina je budúcnosť na námestí v Liptovskom Mikuláši. Na pódiu vystúpili napr. Peter Milenky so skupinou, Maťo Husovský, Peter Križian a ďalší. Akcia sa snažila posunúť do záujmu ľudí tematiku rodiny a jej významu v dnešnej spoločnosti.